BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

300 Mbit bevielio tinklo

Kaip jau minėjau, namie interneto tiekėjas duoda visai padorų greitį, o turimas pono qq fonera routeris sunkiai su tuo srautu susitvarkydavo.

Taigi galų gale susikaupiau, apsvarstęs už ir prieš (na, nereikia man kažko super, eilinė muilinė pilnai patenkins mano poreikius), bei pamatęs žiauriai viliojančią – krikščionišką kainą, paėmiau ir nusipirkau TP-Link WR841N N standarto bevielio tinklo maršrutizatorių.

Kaip minėjau – kaina buvo per daug jau viliojanti, kad jo nenusipirkti - 84 litai už 300 mbit wireless routerį su Athero čipu, kurį dar pilnai palaiko DD-WRT? Oooh yeah!

Užsisakiau iš Fortako internetinės parduotuvės. Prekė keliavo visas 4 dienas. Vėliau supratau kodėl.

Taigi, sulaukęs skambučio jog prekė atvyko, nuvykau į vietą, susimokėjau pinigus ir parsitempiau visą gražią žaią, supakuotą dėžutę namo.

Iš karto supratau kodėl prekė keliavo 4 dienas. Produktas atkeliavo iš Lenkijos. Taip, daug kas ten pigiau. Neišimtis ir routeriai. Ir skirtas jis – Lenkijos rinkai. Na, angliškai suprantu, su lenkų kalba irgi nesipykstu. Tai kaip ir nieko tokio. Rimtai.

Taigi, parlekiau namo, išsipakavau, pasijungiau… ir WOW. Iš tikrųjų, tiek funkcijų nesitikėjau. Va, jei įdomu – routerio valdymo simuliacija. Wow, todėl, kad darbe esantis D-Linkas, nors ir visai apynaujis, nesugeba užrezervuoti IP ant DHCP pagal MAC’ą… Ir šiaip – bukas daiktas, nors pinigų kainavo gal 4 kartus daugiau.

Taigi, susikonfiguravau, pasibandžiau per laidą – kiek tiekėjas duoda, tiek ir tempa. Ok.. pabandom wireless.

Wireless pasijungia tik ant 130 mbps (vietoje 300 mbps). Dar nebuvo laiko pasigilinti į nustatymus. Pasileidžiam speedtest’ą:

Tiek ir tikėtasi. Torrent’ai siurbia ~7.5 MB. Neblogai, jei palyginsi su Fonera, kuri tįsdavo visais 1.7MB…

Prisipažinsiu, pradžioje šiek tiek dvejojau… TP Link – na nėra jau pats žinomiausias vardas… Bet pabandžiau ir galiu atsakingai pareikšti – tikrai nenusivyliau! Tikėsimės jog laikys.

Jei kam reikia gana greitos muilinės – rekomenduoju TP-Link WR841N.

P.S. yra dar rimtesnis variantas – WR1041ND – su USB portu… Bet kaina irgi ne tokia jau krikščioniška ;)

Patiko (0)

Rodyk draugams2 komentarai ↓

#1   Marius 2011-04-15 @ 15:50

Na, bet WR1041ND ir rimtesnę geležį turi, tai ir mokėt daugiau reik :) Pats jį priglaudžiau, veikia kaip vėjas. Tik kol kas su N standartu neteko rimčiau paeksperimentuoti, tai nieko negaliu pasakyt. Bet ant stacionaro tai jaučiasi akivaizdus 1000 mbps linko privalumas. Lygiai taip pat ir iš Meganeto ima daugiau, nei 100 mbps, tai faktiškai džiaugiuosi pirkiniu.

#2   yessuz 2011-04-15 @ 23:00

Na taip, 1041 rimtesnis aparatas. taciau pasvarsciau - gigabitinis portas artimiausius pora metu nebus reikalingas. o del nereikalingo dalyko moketi papildoma 100 lt? na jau ne

Palikti komentarą