BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie e-mail’ą. Patirtis. Ir Džiaugsmai.

Oh.. jeez.. rašiau ilgą postą, gražų tokį, ir tada kažkas susibackino/praforwardinau ir postas dingo.. Lame aš :( Bandau kartot…

Čia su draugu tokiu vienu aptarinėjome e-mailus, jų vystymąsi etc.. todėl čia biškiuką savo atsiminimais pasidalinsiu…

Gūdžiais 1997-1998 metais teko garbė mokytis KTU JKM (Jaunųjų Kompiuterininkų Mokykla). Jos metu užsiregistravau savo patį pirmąjį e-mail adresą vardaspavarde@netaddress.usa.net. Daug apie jį nepamenu, tačiau buvo gana prastas:)

Apskritai tais laikais gauti internet access buvo praktiškai tik 3 būdai:

  • Darbovietė (man čia netiko, bo buvau per jaunas), bet čia jau internetas - kaip kam - pagrinde - maximum ISDN.
  • Dial-up - netiko dėl finansinio aspekto. Biškelį smarkiai per brangu kad naudotis.
  • Mokslo įstaiga. Čia jau KTU ownino visus.

Turėdami nerealų linką LITNET - ktu buvo svajonė. Eidavau į ktu barakus arba į KTU SC (Oh man, 166 MHZ kompai su “naujais” 15' Sony monikais ir win 98 ten buvo! - bent jau 106 auditorijoj.. kitose - pvz 66 mhz su mygtuku TURBO:)))).

Po poros metų įstojau į ktu (elektrotechnikos ir automatikos fakultetas). Maždaug kaip tik tuo metu 5ci palaunčino savo freemail.lt . Turėjo šitas mailas gana malonų interfeisą, veikė gana gerai, be to - siūlė ir POP3 paštą. Tačiau turėjo šis mailas gana didelių minusų: kartais būdavo neveikiantis (nu - bug'ai), bei turėjo/turi žiauriai prastą apsaugą nuo spam'o ar virusų. Iš tikro, turint gana lėtą internetą, gauti 20-30 laiškų siūlančių didintis penį ar nemokamus anglų kursus - nečiotkai. Bet pasitikrinti kartas nuo karto - visai nieko.

Tuomet, kažkur tai 2002 ar tai 2001 - į namus atėjo tako DSL. Ta pačia proga, aktyviai pradėjau naudoti ir tako paštą @takas.lt. Labai užteko man jo - ir laiškų dydis padorus (5 mb buvo per akis), o kas dieną tikrinantis - visai pakako - juk pop3.. Tačiau, tada Teo dėjo didelę kliurką: pradėjo apmokestinti/pririšti e-mail'ą prie tako dsl vartotojų. Iš tikro panašią kliurką kažkada dėjo ir delfi/centras.lt. Nors kaina ir nebuvo didelė (gal ten pora litų mėnesiui) bet c'mon - juk tai freemail'as..

Apie tokį ne-mail'ą kaip one lt - visai patylėsiu.. :)

Taigi, nuo to laiko perėjau prie google mail. Nors ir nelabai norėjau, bet perėjau. Juk pop3 siūlė. Nors jau keletas metų kai tai yra BETA versija, tačiau, pradėjus nuo 1 gb vietos ir 10 mb/mail limitu, džiugina pasikeitimai:

  • Padidėjusi dėžutės talpa:


  • Pagaliau suteiktas IMAP priėjimas (ir tai yra geriau nei POP3):

Tačiau, tai pradėjo veikti tik vienoje iš dviejų mano acc (toje, kurią vartoju rečiausiai):

Kągi.. lieka tik laukti. Tikiuosi neilgai.

Rodyk draugams0 komentarų ↓

Dar nėra komentarų..

Palikti komentarą