BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Baubas Vilniuje. Arba profesorių kliedesiai

Vakar vėl teko laimė pasiklausyti įdomios diskusijos Žinių radijuje.

Beklausant laidos, kaip ir dažnai tokio tipo diskusijose, man kyla klausimas – kas už kai kurių "profesorių" stovi? Na – jie, mano nuomone, tokie bišken prostitutai. Pamokėjo ir vapu, kliedžiu ir galvos neskauda.

Tema buvo apie šiukšlių deginimo gamyklą Vilniuje. Dalyvavo Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus, mokslininkas, energetikos specialistas (ORLY?) Algirdas Jaruševičius, beigi Vilniaus tarybos narys Bronius Cicėnas.

Galiu pasakyti – kai kurių jų klausyti įdomu, o kai ne kurių balvonų, kaip kad p. Jaruševičius – klausytis šlykštu ir koktu. Gražus žodis. Koktu.

Taigi, ten visa diskusija vyko maždaug taip: reikia kažkaip statyti tą deginimą ir valio, o Jaruševičius žviegia – NEEEEE, negalimaaaaa.

Pasiklausius jo, jo argumentų, norisi iškelti klausimą: kiek realiai dujininkai moka mūsų "mokslininkams" kad tie taip kliedėtų? Na, dėl dujininkų aš čia taip pritempiau, bet man tikrai taip atrodo. Kito paaiškinimo, kodėl taip yra kliedima – nesugalvoju.

Ten daug įvairių argumentų, bet man užkliuvo vienas, kuris buvo rėkiamas labiausiai:

Kam mums statyti tokią deginimo gamyklą, jei ji yra "pasenusi technologija ir niekas jos nebenaudoja, netgi Latviai". Nu ir taip toliau.

Ponui Jaruševičiui noriu pateikti du paprastus linkus su gana įdomia informacija apie "pasenusią technologiją": Latviai, teisingai, tokios gamyklos nesistato. Tokią gamyklą stato, energetikos prasme, visais keliais žingsniais priekyje esantys Estai ir Suomiai. Va, nuoroda.

Toliau, tai yra, na, grubiai tariant, nepasenusi technologija. Viena iš atliekų deginimo gamykloms skirtų dūmų valymo įrangos gamintojų, dar berods 2008 metais pateikė savo referencijų sąrašą. Čia, dujininkų pamokėtam Jaruševičiui, siūlau susipažinti.

Ir, ne, tokios jėgainės nėra masiškai uždaromos. Jos yra tik statomos. Europoje, Jav… Skirtumas tik tame, kad visoje senojoje Europoje, tokios gamyklos/jėgainės jau seniai stovi, o mes, kaip visada – atsiliekame.

Na kaip pvz, Hamburge viena tokia stovi vidury miesto.

Ai, čia padrikos mintys, bet biesina tokie žmogai kurie mato tik savo interesų. Aišku, neatmesčiau ir suinteresuotų "savartyninikų". Arba Dujininkų. Na, kažkurių – tikrai.

P.S. Kaip tik šiuo metu Klaipėdoje tokie jėgainė statoma. Ir tiekiama ten yra puiki dūmų valymo įraga. Ir ne, dirbti be tos įrangos gamykla – negali. Procesas neleidžia.

Patiko (0)

Rodyk draugams0 komentarų ↓

Dar nėra komentarų..

Palikti komentarą