BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kliedesiai

Nerašysiu čia apie rinkiminių lankstinukų spam’ą, politikų-populistų kliedesius ar puolimą ant Kreivio. Dėl pastarojo turiu savo nuomonę, o ji yra kardinaliai priešinga A. Račo nuomonei. Net nešneku apie vargšo nuskriaustojo V. Laučiau nuomonę. Kreivys turėtų likti…

Čia norėjau bišken atkeipti dėmesį į kitą, gana linksmą dalyką.

Žinote kaip sako – “iš didelio rašto išėjo iš krašto”. Čia panašiai įvyko su tokia viena laida, kurios iš tikro aš visai nežiūriu, nu bet tenka per kanalus pereinant pagauti…

Per LTV yra rodoma tokia laidelė pavadinimu “pradėk nuo savęs”. Ją daro kažkokia Všį “Energijos taupymo priemonės”. Kiek teko matyti, ten labai jau už ekologiją, kliedesiai apie vėjo, saulės enegiją ir t.t. Nu aš suprantu, ES lėšos gautos, reikia garsiai rėkti ir t.t. bet kai bandai kažką padaryti ir persistengi, tai, žinokit, paskui visas pasaulis juoksis. Nu taip pat kaip čia vienu metu juokėsi ir iš rimtų gamtosaugininkų.

Dar ir dabar, gamtosaugininkai mėgsta dėti va tokias nuotraukas ir rėkti – tarša, polution, bla bla bla…

Vamzdziai

Tai va, šitie balvonai iš tos jau LRT rodomos laidos, nužengė dar toliau:

vlcsnap-2011-02-25-10h17m52s208

Ant tos mažos elektrinės pridėjo net 3 paprastus kaminiukus ir vat vieną tokį storą kaip kad nuotraukoje aukščiau. Nu maždaug – BŪŪŪŪŪŪŪ, kaip teršia, svoločiai!

Aišku, eiliniam žiūrovui tai turėtų padaryti įspūdį – va, kokie juodi dūmai, va kaip negerai, va koks storas ir didelis kaminas, va kaip smarkiai teršia. Trigubai labiau nei tie ploni kaminai (kurių yra smarkiai per daug). Problema yra viena, tokia maža, beveik neesminė:

Šitie stori “kaminai” – neteršia. Tai yra net ne kaminai. Tai yra AUŠINIMO BOKŠTAI. Juose yra aušinamas papraščiausias karštas VANDUO. Karštas vanduo purškiamas, nuo aplinkinio šalto oro atšąla, o garai kyla į viršų, Kaip ir matoma aukščiau esančioje fotkėje, tai yra kylantys garai. Baltučiai, švaručiai.

Tokie aušinimo bokštai bet kokiu atveju būna ir prie atominių elektrinių (kaip ir pirmoje fotkėje). Nu nes šiluma tai yra visur.

Kažkaip gaila, kai tokiom temom (kurios iš savęs, yra kartais kiek durnokos) kuriamos laidos, o persistengiama ir prasilenkiama su elementaria logika.

Nu jei nežinai kas čia per velnias, tai bent pasidomėk…

Patiko (0)

Rodyk draugams13 komentarai ↓

#1   Inner 2011-02-25 @ 11:00

Et, kiek teko susidurti su spauda ar tv - žurnalistų darbas apskritai yra pezėti apie tai ko nenuraukia:)

#2   Evaldas 2011-02-25 @ 12:36

to Inner - O blogeriai ne tuo pačiu užsiima :)

#3   Energy 2011-02-25 @ 12:48

Siaip ir as visada galvojau “o koks didelis kaminas - jis turbut labai tersia aplinka”, pasirodo yra visai kitaip :))) aciu uz paaiskinima.

#4   uzklydes 2011-02-25 @ 13:28

mano ziniomis, vandens garai yra viena is siltnamio duju. laidos klaida grubi, bet is principo ne esmine…

faktu netikrinau, bet pagooglinau: http://www2.fluoridealert.org/Pollution/Greenhouse-Gases/The-Top-Ten-Greenhouse-Gases

pirmoj vietoj…

#5   sim 2011-02-25 @ 13:53

geriau jau parodytu daug kartu http://www.youtube.com/watch?v=PuDkvcUm-gc

#6   yessuz 2011-02-25 @ 14:10

@uzklydes - vaikeli, tiek kiek isgaruoja situose ausinimo bokstuose yra, na, nzn kiek kartu maziau nei kad is visu pasaulio vandens telkiniu, debesu ir t.t….
@ sim - gana teisingai aiskina, su kai ne kuriais nukrypimais :)

#7   Cybersig 2011-02-25 @ 14:42

Prieš Kreivį puolimą ir pradėjo A. Račas. O viską sugalvojo, mano nuomone, Grybauskaitė. Tik įdomu kodėl ;)

#8   saulens 2011-02-25 @ 14:53

Centrinis šildymas yra efektyviausias ir ekologiškiausias miestų šildymo būdas. Tai išvis sakyti kad va kaminai rūksta ir teršia - absurdas. O įsivaizduokim kiekvienam vilniaus bute po buržujke deginančią ekologišką kurą - malkas. kaip jums dangus vasarį virš Vilno atrodytų? BŪŪŪŪŪŪŪ

Kopenhaga žada iki 2025 tapti 0 emisijos miestu ir vienas iš akcentų ir prioritetų - centrinis šildymas leidžiantis sumažinti taršą 50 proc. aišku pas juos degina biokurą ir atliekas (30 proc) betgi ir dujas bei mazutą keturios kogeneracinės elektrinės.

galėčiau dirbti Vilniaus energijos PR ščiku (: (bet nedirbu)

#9   Sejanus 2011-02-26 @ 00:44

Nesinaudoju facebooku, tai negaliu formaliai “laikinti”. Bet definitely thumbs up už dėmesio atkreipimą į šitą klounadą. Šiaip jau didžiuma to judėjimo už ekologišką rytojų yra kliedesiai, bet kol nieks už rankos nenutveria, tol minia valgo kas jai šaukšteliu maitinama.

#10   Marius 2011-02-26 @ 11:50

ale, smulkmena, bet gerai pričiupai :)
o su žaliaisiai ant Lietuvos prastai, arba idėjiniai akmens amžiaus ekosistemos maniakai, arba atstovaujantys verslo grupių interesus, o kažkaip blaiviai mislijančių negirdėti

#11   Puodukas 2011-02-27 @ 10:16

O as pritariu AR, kad kreivys turi susivinioti “manatkeas”. NEXT

#12   Minedas Karalius 2011-02-28 @ 16:12

Lietuvai tokie gariniai kaminai beveik negresia, o tik ten, kur aušinimui ežerų vandens nėra.
Pritariu, kad centralizuotas šildymas (aušinimas) yra naudingiausias visaip, tik ne mafijinėje Lietuvoje - čia vis dar įsigudrina išmetamą šilumą, šiukšles ir kanalizacijos atliekas parduot brangiau, negu gerą daiktą.
Toks gudrumas vieną kartą blogai baigsis.

#13   yessuz 2011-02-28 @ 16:15

Mineda, deja, bet tu is dalies klysti. labai smarkiai.

Palikti komentarą