BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Le Sandwich

Taip vadinasi “firminis” sumuštinis McDonald’s ‘e Paryžiuje. Krūčiau nesugalvosi.

WARNING: šitas postas esti baisiniai angažuotas, gana ciniškas, atspindintis mano smarkiai subjektyvią nuomonę. Jei skaitysit – jūsų bėdos. Nesakykit kad neperspėjau. Ir Jo, anksčiau Paryžiuje pabuvoti neteko.

Vienžo, taip jau nutiko, kad kontora nusprendė man dar užkrauti papildomų rūpesčių ir paskyrė mane atsakingu už dar vieną sritį, kuri yra diametraliai priešinga sričiai, kuria užsijamu šiuo metu. So, tam, kad neklaidžioti krumynuose, buvo paskirti 4 dienų mokymai Paryžiuje.

Miestas – traukiantis visus, ten meilės sostinė, etc.

Viskas prasidėjo gana gražiai – geras oras Lietuvoje, Liufthansos lėktuvas, nemokami užkandžiai jame ir t.t.

Čia jums ne AirBaltic su 15lt kainuojančiais sumuštiniais ar 7,50 kainuojančia tirpia Nescafe kava… Vienok, orus mano kelionės metu turbūt geriausiai atspindėjo orai Frankfurte…

Jep, praktiškai visą laiką +18, apsiniaukę ir protarpiais lietus. O bet tačiau, turbūt geresnio oro skirto mokymams – vargu ar besugalvosi.

Visai patiko pasivaikščioti De Golio oro uoste. Ech, tas prancūzų Avant-garde dizaino ir funkcionalumo supratimas…

So, Paryžiaus iš tikro mačiau ne ypatingai daug… Šiek tiek jau to jau centro, o dėl mokymų specifikos, daug laiko praleidau metro tuneliuose, stotyse kur suvažiuoja greitieji TGV ar EUROSTAR traukiniai…

… Ar belaukdamas tramvajaus. Beje, nors, mano asmenine nuomone, Vilniui nereikia nei vieno, nei kito, jei jau ką ir statyti – tai tik tram’ą.

Tokį naują, patogų, modernų. Metro yra smarkiai per brangus. Ir dar labiau nereikalingas.

Na, pvz, ar žinojote, jog tramvajaus 1 km kaina yra niekingi 15 milionų Eurų, kai tuo tarpu metro – 45…

Beje, jei baladositės kada po Paryžiaus tas jau žymiąsias vietas, tai smarkiai užjaučių jei papulsite į nemalonių įvykių grandinę: 15 minučių pavėlavęs RER traukinys ir piko valandos. Visa tai išvirsta į kažką tokio:

Apie patį miestą

Jei yra vietų, kur tik atkeliavęs galėčiau pasakyti, kad čia – visai norėčiau gyventi (pvz. Stokholmas), tai Paryžius – tikrai nėra vienas iš jų. Mano asmenine nuomone, šiukšlinas, turistų perkrautas miestas su tikrai aukštom kainom. Na, ne veltui laikomas vienu iš brangiausių pasaulio miestų. Nors visuomeninio transporto bilietėlis parai visose zonose dar sveiko proto ribose (8 EUR) kiti dalykai – kana kandūs… Na, kaip pvz. įlipimas į taxi – 10 EUR. Tik įlipimas…

Užknisantis kiekis turistų, stovinčių eilėse prie visko kas tik nors kiek labiau žinoma.

Eismas chaotiškas, ypač apie Triumfo arką. Čia iš esmės galioja tik dešinės rankos taisyklė – t.y. žiūrėk kad negautum į dešnę, o toliau jau kaip dievas duos.

Beje, Eliziejaus laukai man paliko tokio peraugusio Gedimino prospekto įspūdį. Nu, trys juostos į vieną galą, trys į kitą, iš šonų parduotuvės ir testoranai, biškį pridengti medžiais, dafygą turistų… Nu ir tiek. Ko ten žmonės svaigsta…

Ir taip, tiesingai. Žymusis Eifelio bokštas. Iš toli – na, gražu, didelis… Na, kaip mūsų televizijos bokštas. O iš arti – jei nori pabuvoti po eifelio bokštu – susirask geležinkelio tunelį tiltą (pvz. geležinkelio tunelis tiltas per Nemuną Kaune), atsistok po juo… Ir voilà – jūs pabuvojote po Eifelio bokštu.

Suma sumarum: šiukšlinas, netvarkingas miestas, kurį kažkodėl užpuolė turistai, kurio Elizėjaus laukai nieko įspūdingo, kaip, beje, ir Eifelio bokštas.

Trumpai – čiulpe. Gyvent nenorėčiau.

Patiko (0)

Rodyk draugams10 komentarai ↓

#1   Tadas 2011-06-15 @ 16:17

O kodėl tu vis sakai “so” vietoj “taigi”?

#2   yessuz 2011-06-15 @ 17:07

Profesine liga
Pizoniskumas
Taip trumpai
Maziau gramatikos klaidu… Dar kas uzkliuvo?

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

#3   erepublik 2011-06-15 @ 17:12

Labas, internete yra žaidimas.

NA TAI TEGU IR BUNA. Komentaras redaguotas.

#4   shiny 2011-06-15 @ 18:53

((: depresovas toks keliones aprasymas… as ir panasiai trumpai komandiruoteje esu buvus paryziuj, bet “visko” paziurejimui turejau kokias 3 valandas tai begau nuo notredamo iki eifelio, viska nufotkijau ir namo. man atrodo gal per mazai laiko kad pajaust ar patinka miestas ar ne, siaip is vis jokio ispudzio nepaliko… todel intriguoja nuvaziuot dar karta bent kiek ilgesniam laikui ir ramiai apsiziuret (:
bet is kitos puses - yra miestu kur pirma zingsi zengi ir pajunti kad viskas gerai. man tokie buvo Trondhaimas, Kopenhaga ir Nagoja

#5   Tfu 2011-06-16 @ 12:56

Čia gal apie Kauno tiltą per Nemuną pabaigoje? Nes tunelis neina nei per nei po šia upe. Be to stovėti po tuneliu reikštų užsikasti po juo :)

O dėl Paryžiaus, tai visai ačiū. Aš, pvz., prisižiūrėjęs filmų maniau, kad ten labai ramu, romantiška ir nuostabu. Smagu rasti blaivų požiūrį.

#6   Aistė 2011-06-16 @ 14:25

cha cha, geras :)
toks nemoteriškas požiūris į Paryžių. Užskaitau :)

#7   sektorgaza 2011-06-16 @ 15:01

Labas, nepyk, aš truputį pareklamuosiu :)
Aplankyk mano svetainę pegaso. lt (be tarpo prieš lt) ir jei patiks, spausk facebooko “Like”.
Tai tikrai gera svetainė, naudinga blog’eriams, tačiau dar nauja :)

Už tai, kad nepyktum, paspaudžiau “Patinka” po tavo įrašu :)

#8   yessuz 2011-06-16 @ 20:00

Tfu. Po gelezinkelio tiltu, o ne tuneliu ;)

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

#9   m. 2011-06-16 @ 22:17

woohoo,aš nevienintelis žmogus,kuris taip galvoja apie Paryžių

#10   Originalas 2011-06-18 @ 18:08

Čia kaip iPhuonas yra “stebuklingas telefonas”. Taip Paryžius “svajonių miestas”. Kiekvienas turi savo reklamą ir kiekvienas iš to bapkes gauna. Įdomiausia, kad būna žmonės net įtiki reklama, nuvažiuoja ar nusiperka ir dar toliau džiaugiasi… Nu, visokių būna… :D

Šiaip iš vis neaišku, ko ten žmonės deda į kelnes, dėl tų kelionių ar kažko. Nuvažiuoji, ir visur tokie patys žmonės ar tos gatvės visur panašios. Būna kitur įdomesnė architektūra ar kažkas įdomaus, neįprasto gamtos, bet pirmą minutę įdomu, o po to “so what..?” čia visas stebuklas, kad truputį didesni kalnai, nei LT ar ten miestas didesnis, pastatai mandresni..? Gal prieš šimtą metų buvo, o dabar jau TV, intike matei, nuvažiuoji, iš tikro, pamatai, bet dažnai internete gražiau atrodo, nei ten realybėje pamatai, kad nieko ypatingo ar stebuklingo nėra.

Palikti komentarą