BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Maži atlyginimai? Nu ir teisingai!

Skundžiasi piliečiai – atlyginimai maži, nenori savininkai ar verslininkai mokėti. Sprendžiant iš to, kaip pas mus dirba žmonės – tai taip ir reikia.

Situacija matyta gyvai, ir jei būčiau parduotuvės savininkas – iš karto paklausčiau – " O tai ko jūs norite?".

Vieta – žymaus "brando" parduotuvė viename didžiausių prekybos centrų.

Situacija gan paprasta – perkame reikalingus daiktus. Su daiktais stovime prie vienos iš dviejų kasų. Prieš mus stovi moteris, ji kažką perka už dovanų čekius. Tuo metu, ten tos mergiotės kažko negali padaryti, skambina ar tai į informacija ar tai kur.

Taigi, TRYS mergo sustojusios aplink telefoną, viena šneka, kitos dvi šalia jos stovi ir juokauja, šnekasi, xujnioj zanimajeca. Už mūsų pradeda kauptis eilutė. Taip jos dirba jau penkias minutes. Eilutė kaupiasi.

Šalia stovinčios kolegės ir toliau tęsia savo chichi-chacha, o mes laukiame. Už 20 cm nuo tos vietos stovi antra kasa, kuri yra tuščia, veikianti. O mes ir toliau laukiam, kol jos ten baigia šnekėtis. Tada ta viena padeda ragelį, atlieka ten tą savo pardavimą, tos dvi kolegės nueina atgal į salę savo reikalais.

Tai dabar, jeigu aš būčiau tos parduotuvės savininkas, ir pamatyčiau, kad vat taip aptarnauja mano klientus – tai po darbo susikviesčiau tas mergas ir paklausčiau – ką jos čia veikia?

Aš aišku suprantu, nu sunku sugalvoti, kad vietoje pizdelinimo galima aptarnauti klientus. Na, sunkiai suvokiama užduotis tikriausiai.

Ir taip vyksta tikrai ne tik šitoje vienoje parduotuvėje… Bet tai po to nereikia stebėtis, kad niekas nenori didesnių atlyginimų mokėti. Nes kyla klausimas:

O už ką čia mokėti, jei smegenys neveikia?

Patiko (0)

Rodyk draugams11 komentarai ↓

#1   Marius 2011-07-12 @ 10:16

Tikrai pritariu. Tik iš principo, jeigu ten kelios vištos atėjo iš salės, tai jos turbūt nelabai ir moka ta kasa naudotis. Bet tuo pačiu kyla klausimas, ką jos salėj veikia ir gal geriau į kasas susodint?
O šiaip, tuose prekybcentriuose praktiškai visada situacija tokia pati. Ne visada, bet dažnokai nenuvilia mažesnės parduotuvės. Ten aptarnavimas puikus ir dar randi bendrą kalbą, nes pardavėjai supranta ką daro.
O šiaip, visi konsultantai dažniausiai žino tiek pat arba mažiau už mane, tai aš ir nesinaudoju jų paslaugomis. Todėl vienintelė bėda yra lėtas aptarnavimas kasose, kas su laiku manau išsispręs, kai pradės veikti daugiau savitarnos kasų. Todėl džiaugiuosi, kad prie namų esančioje parduotuvėje veikia savitarnos kasos ir galiu negaišdamas laiko apsipirkti :) Nes mano laikas brangesnis, nei stovėt pusvalandį eilėje.
Pabambėjau, gal kam bus įdomu :)

#2   crazyvoveriukas 2011-07-12 @ 10:21

Labai gali būti, kad tos merginos, kurios tarsi tik šnekučiavosi, tėra salės darbuotojos, o ne kasininkės, dėl to jos sėsti į tą tuščią kasą negali. Kitas variantas, kad būtent tam laikui yra numatyta, kad dirbs tik viena kasa iš dviejų, arba antroji darbuotoja pietauja (o pavalgyt žmogui negalima?). Pirmu atveju, antrojoje kasoje net nebus įnešta pinigų, o antruoju atveju, niekas kitas sėsti negali, nes darbas su pinigais yra atsakingas, o jei kas kitas pridarys minusą? Teks iš kišenės atseikėti oficialiai tą dieną kasoje darbuotojai. Taigi ne viskas taip paprasta, o penkias minutes galima ir ištverti :)

#3   yessuz 2011-07-12 @ 10:58

Na jau ne.
Veiksmas vyko ~20.00 val. Tai pietus atkrenta.
Kasa tikrai veikė ir joje pinigų buvo, kadangi po pokalbio, sakė - ai, tai gal vis tik prie šitos kasos pereikit.
Toliau - tos mergo galų gale visos apsirengusios vienodai, o taip pat, net neabejoju, jog dienos metu jos prie kasos tikrai keičiasi.
galų gale, KASININKĖ tegu dirba darbą, o ten telionu su kažkuo tai leliakina kitos.
tiesiog, tai yra sakyčiau nepagarba klientams, tyčia ar ne tyčia nepagalvojant - kaip padaryti kad būtų geriau.

bet esmė paprasta - paskui jos ten gali skųstis kad joms mažai moka. bet tai kad ir nėra už ką ten joms mokėti.

Nesugeba jokios, net menkos pridėtinės vertės sukurti…

#4   crazyvoveriukas 2011-07-12 @ 19:00

Na, kaip supratau, problema buvo susijusi su dovanų čekiais, tai vargu, ar moteriškė, kuri buvo prieš jus, būtų buvusi patenkinta, jei ją būtų nustumę šonan, kol išsiaiškins - jei pagal protokolą kasininkė turi išsiaiškinti, kame bėda, tai ji ir aiškinasi, tai šiuo atveju čia nieko labai nepakeisi.
Dienos eigoje kasininkės prie vienos kasos keičiasi kokius dukart - kažkuri anksčiau pradeda, kažkuri vėliau, o gali ir išvis nesikeisti (galų gale ir į tualetą reikia nueiti :)), o kiekvienakart keičiantis, yra skaičiuojama kasa, jeigu ką.
Pačiai teko kažkada dirbti tokį darbą, tai patikėkit, ne saldainis tas darbas, it really really sucks. Ypač, jei dirbi tokioje vietoje, kur tau ne tik kasą reikia prižiūrėti, bet dar ir kokį porą skyrių turi (o ten jau papildyti prekes reikia, kainas sužiūrėti, galiojimo datas sutikrinti ar tarkim priiminėti tarą ir dar su perlo terminalu dirbti, ne tik prekes skanuoti).
O ir apskritai, nemanau, kad toks darbas gali sukurti anei kokią nors pridėtinę vertę. Kaip teisingai pastebėjo dėl savitarnos kasų - jos yra visai naudingas dalykas. Iš esmės, didžioji dalis dabar žmogaus atliekamo darbo galėtų būti automatizuota, o bet kas toliau? Socialinės problemos nuo to tik paaštrėtų, todėl dar ir nėra visiškai pakeista.
Tos parduotuvės yra uždaras ratas - darbuotojai nepatenkinti dėl mažų algų, o už tokią algą ir stengtis nesinori - kaip sako anglai “don’t work hard, work smart”, tai taip žmonės ir sukasi.
Ir nereikia raukytis, o pamėginti išsiugdyti šiek tiek supratimo, ir prisiminti, kas yra bendruomeniškumas, o ne tik apie save galvoti :)

#5   Bunnybrains 2011-07-12 @ 19:10

Uždaras ratas tiesiog sukasi. Vieni nenori mokėti, nes darbas ale nevertas didesnio užmokesčio, kiti nesiruošia už mažą užmokestį stengtis. Sakyčiau visiškai normali ir įprasta situacija. Tiesiog darbuotojoms, manau, jau dzin yra, kai gauna “minimumą”, o normalios motyvacinės sistemos nėra, nes vadinamos “premijos” tėra centai. Tarkime pardavėja gauna kokius +5% savo atlyginimo pasiekusi tam tikrą pardavimų skaičių. Tai jei atlyginimas 1k “ant popieriaus”, tai 5% bus 50 pinigų “popierinių”. Ar verta dėl tiek stengtis?
Vat sąžiningai pasakyk: tarkim, išmeta tave dabar iš darbo, nerandi kito ir iš bėdos nueini dirbti pardavėju, kur gauni 800 popierinių pinigų + 5% premiją kas mėnesį, jei labai stengsiesi. Ar stengsiesi dirbti? Taip pat turėk galvoje, kad tokio lygio darbuotojams karjeros perspektyvos įmonėje dažniausiai yra nulinės. Kasininkės ir pardavėjos jomis dažniausiai ir lieka.
Kita pusė reikalo: nuobaudų sistema tokiems darbuotojams labai gerai išvystyta, o paskatinimų sistemos jokios nėra. Tas pats klausimas: kam stengtis, kai darbuotoją nuolat baudžia, peikia, engia, o už nuopelnus niekas neglosto.

#6   Dali.us 2011-07-12 @ 20:29

Aš tokiu atveju būčiau padėjęs prekę ir išėjęs.

Beje, voverė teisingai sako. Kaltos ne “kasininkės”, kaltas darbdavys.

#7   asot 2011-07-12 @ 22:20

Daug kur, žmonės dirba tik bele. Jiems apyvartos ir žmonių įstaigų įvertinimas visiškai nerūpi. Nebent kavinėse mergaitės labai laksto, kad tik daugiau arbatos gautų.

#8   kukumalu 2011-07-13 @ 20:14

Kiek moka taip ir dirba :) nes faktas kad jei pradės achujienai uoliai aptarnaut tai algos tikrai nepakels - tik ne Lietuvoj, pardavėjoms..

#9   Originalas 2011-07-29 @ 11:49

Pfff.. Apple pardose žmonės savaitę laukia eilėje, kad naują iPhuoną nusipirkti, o Apple axujieniausias brand pasaulyje. Čia dar skundžiasi, kad šūdparduotuvėje 5min. pralaukė. :D

Beje, tos kasininkės turbūt gali vieną dieną iki visos tos pardos vadovo pakilti, bet jos paprasčiausiai per durnos ką nors protingiau daryti, nei prekes į lentynas krauti ir jos garantuotai net nenorėtų kažko protingiau. Taigi faktas, kad per durnus žmones iš vis priima ir ne darbuotojai kalti, o tas jų verslo modelis. Tegu priima kokius vadybos studentus ir galbūt tie bent turės kažkokį tikslą evoliucionuoti. Tik ne su 800lt startu jie ateis. Jei padarysi paklausią vietą pvz. 2400lt grynais už tą patį darbą, galbūt dar ir galima tikėtis, kad atsiras ne visai debilų pretenduojančių ten dirbti. Dabar kokia pradžia, kai pakviečia tik protiškai atsilikusius, tai ten jokios evoliucijos ar premijų sistemos ir negali būti.

#10   zaraza 2014-06-15 @ 11:04

kas cia do durnius rase? tai ka visi prekybos centre vaikstantys darbuotojai yra kasininkai? bet kas kasoje sedeti negali, nes ten yra pinigai ir atsakomybe didele. sales darbuotojas prie jos sesti negali, kaip ir kasininkas negali sesti prie bet kokios kasos, tik prie jam paskirtos. kas per tupas autorius

#11   zaraza 2014-06-15 @ 11:09

o tu originale turbut pats durniausias is visu. visi galvoja kad kasose sedi tik nieko nesugenbancios. na, didmiestyje nezinau jkaip, kai pasirinkimas darbo didelis. bet tarkime as gyvenu mazam miestelyje, kur apaart gamyklu ir prekybos centru neisidarbinsi niekur, jei neturi blato. baigusi magistra, dirbau kasoje. ir nezinau, viskas normaliai man buvo. dirbau saziningai, greitai, ir niekas manes nekontroliavo. galima sakyti dariau ka norejau. gal buciau ir pakilus auksciau, bnet….. kazkaip neatlaike nervai tu pirkeju srauto ir po metu isejau…. dabar net gailiuosi galima sakyti, nes niekur geriau dar neradau, o alga gal net mazesne dabar nei macimoje. nors dirbu valstybiniame ddarbe… taigi nereikia cia lialia.

Palikti komentarą