BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Užauginta Lietuvoje

Čia va taip būna nuėjus į turgų. Iš esmės, visos galimos daržovės užaugintos Lietuvoje.

Taip teigia eiliniai turgaus prekeiviai prekiaujantis sodo gėrybėmis. Ateini pas "Ūkinyką, bo prekiauja iš mašinos" – o pas jį šviežios bulvės, didumo sulyg mano 0,5l kavos puodelis. Prieš porą savaičių kai paklausėme tų, iš kurių pastoviai perkame, tai aiškiai pasakė – Ispanija…

Kai paklausėme šį savaitgalį, kitų, tai vos ne į akis šoko, puolė draskyti ir spjaudyti veidan:

-Bulvės mūsų, Lietuviškos, patys auginam!

Yeah, right. Jau matau. Turbūt šiltnamiuose augina, kaip ir tie patys pardavėjai, kur ar tai agurkus ar tai kažką, viduržiemy, prie –25 – šviežius, lietuviškus pardavinėjo…

Pas tolimai artimus giminaičius, kaip tik vakar išsikasėm, dydžio sulyg degtukų dėžutė. O turguje – didžiausios, po puskilį viena. Lietuviškos. Savos…

Pakeliui, pro šoną eidami, užmatėm svogūnų galvų. Šiuo metu jau pilna juk ir laiškų, iš šviežių galvų. Tiesa – jos mažytės, laiškų daug, bet galvos tikrai mažytės. Ir tokios šviežios šviežios. O ant prekystalio stovi tokios didelės, po puskilį/galva, su gražiu, kietu, auksiniu lukštu. Žmona klausia:

– Čia iš kur tie svogūnai?

- Lietuviški!, – pasakė pardavėja ir nusuko žvilgsnį, turbūt pati nepatikėjusi, kaip taip galima nusišnekėti…

Gerai kad dar melionų, persikų ir arbūzų pas mus neaugina… Visai susibalamutinčiau.

Beje, močiutė iš kurios pastoviai perkame rūkytą mėsą, čekio neduoda (bo mus pažįsta), nors kasos aparatą turi. O vat moteriškė, pardavusi dešrelių, čekį išmušė ir davė net neprašyta. UAB’as kažkoks.

O turguje trešnės – po 8 lt :)

Patiko (0)

Rodyk draugams5 komentarai ↓

#1   Know 2011-06-27 @ 15:06

Ceki turi duoti net ir pazistama, nenusizenginekite istatymams :)

#2   yessuz 2011-06-27 @ 15:42

:)

#3   tadas 2011-06-27 @ 16:03

o aš pernai rudenį Urmo bazės turguj ieškojau paskutinio derliaus pomidorų, kur būna tokie maži, kieti ir rūgštelėję. Niekaip rast negalėjau, visi buvo ispaniški arba lenkiški(lentelės šalia padėtos), bet galop radau ir lietuviškų(bet jie neatrodė kaip paskutinio derliaus). Klausiu: čia tikrai lietuviški? Sako: -baig tu, tokiu metu nėr lietuviškų. Lenkiški čia. -O tai kodėl ant lentelės parašyti Lietuva? -Tai ką noriu tą ir užsirašau(!). Lietuviškų tikrai nerasi.

(Bet po to geriau paieškojęs radau ko ieškojęs.)

#4   gre 2011-06-27 @ 19:17

nezinau kaip va butent siuo metu, bet zinau, kad pas mociute kaime svogunai ir moliugai uzauga bene dvigubai didesni nei gali parduotuvej rast, tep kad vertinant pagal savo darza ir apsisaut galima :) nors apie tuos “lietuvisku” darzoviu turgelius tai jau nebepirmakart girdziu.

#5   Dali.us 2011-06-28 @ 07:37

Jo. Lietuvos “ūkininkai” agresyvūs žmonės. Prieš gerus metus man vos ne į dantis pasiūlė, kai bandžiau išsiaiškint kokius priedus į dešras deda.

Kai paklausiau… sakė visiškai natūralios, be priedų. Kai paklausiau ar popierukus turi.. tai (švelniai tariant) provokatorium apšaukė.

Palikti komentarą